Let's have fun
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

*..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..*

4 posters

Ići dole

*..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..* Empty *..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..*

Počalji od Andreya 23/03/08, 10:31 pm

Hej,

ne znam dal bas ova tema pase ovde, ali ovako mozemo zaznati:

Kad ste dosli u tu stranu zemlju gde sad zivite i zasto?
Jel se vise druzite s nasim ljudima ili sa strancima?
Gde vam je lepse?
Sta radite/studirate?
Kako vam ide jezik?
Gde se vise osecate ko stranac, u rodnom gradu ili u gradu gde zivite?
... itd

Cmok
Andreya
Andreya

Ženski
Broj poruka : 64
Godina : 35
Lokacija : Antverpen, Belgija
Datum upisa : 22.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

*..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..* Empty Re: *..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..*

Počalji od Micikaa 24/03/08, 04:49 am

Kad ste dosli u tu stranu zemlju gde sad zivite i zasto? : Dosla sam 1997 godine u Kanadu a zasto to ne znam, moji su tako odlucili i hteli...bila sam mala.
Jel se vise druzite s nasim ljudima ili sa strancima?: Navise se druzim sa nasima jer nas bas ima mnogoooo, tako da mi je super.
Gde vam je lepse?: jao tesko pitanje hehe, lepo mi je i u Srbiji i u Kanadi =))
Sta radite/studirate?: Studiram jezike, upravo zavrsavam prvu godinu..
Kako vam ide jezik?: Do sada sam ga naucila perfektno
Gde se vise osecate ko stranac, u rodnom gradu ili u gradu gde zivite?: vise se osecam kao stranac u Kanadi zbog toga sto zivim sa ljudima iz celog sveta....nismo svi isti, a u Srbiji se osecam kao kod kuce hehe
Micikaa
Micikaa

Ženski
Broj poruka : 59
Godina : 34
Lokacija : Kanada
Datum upisa : 21.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

*..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..* Empty Re: *..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..*

Počalji od Andreya 24/03/08, 01:10 pm

Hehe malo sam se bojala da vam se nece ovo svideti ! Ali ipak mi je delovalo interesatno da zaznamo sta nas je dovuklo u stranu zemlju Very Happy

Evo sad cu i ja odgovoriti

Kad ste dosli u tu stranu zemlju gde sad zivite i zasto?
U junu 1992 godinu smo dosli u Belgiju u Antverpen, ja sam tad imala 3 god i trebala 4 da napunim. Dosli smo u Belgiju zato sto je tatin brat vec bio ovde radio i udao se za Belgijanku itd.

Jel se vise druzite s nasim ljudima ili sa strancima?
Ja se druzim i s nasima i s Belgijancima, itd.. Al kako sad trenutno studiram u Gentu ( Taj grad je sat vremena od Antverpena) onda se vise druzim s Belgijancima, ali ja sad studiram Ruski, i o Russiji i ostalim "našim" zemljama, tako da su u mom smeru Belgijanci koji obožavaju nase zemlje i jezike tako da je skoro ko da su nasi Very Happy Neki cak znaju pesmu od Marije Serifovic- Molitva NAPAMET!! Haha ludi Belgijanci! Wink

Gde vam je lepse?
Meni je super u Beogradu i nadam se da preko faksa budem mogla za jedno dve tri godine ici tri meseca studiratu u Bgd-u..Ali u Belgiji isto zna biti lepo, samo eto sto se ovde mora raditi i uciti deluje uvek dole mnogo lepse.. ali ipak i jeste hehe Wink

Sta radite/studirate?
Prvu godinu na faksu, smer se zove "Istočne-Evropske Jezike i Kulture". U prvoj godini je Ruski i sve o Rusiji (bila sam cak u Moskvi :) ), a u drugoj godini biras jos jedan "naš" jezik i jos jedan strani..Super je ! Very Happy

Kako vam ide jezik?
Jezik mi ide super, mislim da ga ipak mnogo bolje od Srpskog znam ali to je normalno..
Cak ovi iz Genta cuju da sam odrastla u Antverpenu jer imam taj naglasak hehe Very Happy

Gde se vise osecate ko stranac, u rodnom gradu ili u gradu gde zivite?
Pa nekad i ovde nekad i u Srbiji.. jer nekad imam osecaj ko da nigde pravo ne pripadam..ali imam i u Srbiji i u Belgiji super prijatelje tako da ipak pripadam na dva mesta.. Wink
Andreya
Andreya

Ženski
Broj poruka : 64
Godina : 35
Lokacija : Antverpen, Belgija
Datum upisa : 22.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

*..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..* Empty Re: *..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..*

Počalji od Admin 24/03/08, 02:41 pm

Kad ste dosli u tu stranu zemlju gde sad zivite i zasto?
dosla sam 90.god... zato sto je poceo rat...

Jel se vise druzite s nasim ljudima ili sa strancima?
sa nasim definitivno Very Happy

Gde vam je lepse?
mogu da odem bilo gde, ali uvek ce mi biti najlepse tamo gde sam rodjena... u Srbiji. Bez obzira na to koliko dugo vec zivim ovde, nikako necu moci da kazem da mi je ovo kuca, da se ovde osecam najbolje, jer nije tako, meni je najlepse kada odem u Srbiju, legnem u moj krevet, upalim radio i uzivam...tada se osecam najbolje...


Sta radite/studirate?
radim kao prodavacica

Kako vam ide jezik?
znam ga perfektno, jer zivim ovde vec 18god..

Gde se vise osecate ko stranac, u rodnom gradu ili u gradu gde zivite?
ovde se ne osecam kao stranac, verovatno zato sto ima dosta "nasih" iz ex-yu ovde...
a u srbiji... retko, ali ima i takvih trenutaka....
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 355
Godina : 36
Lokacija : Vienna / Pozarevac
Datum upisa : 20.03.2008

https://loodnica.forumsr.net

Nazad na vrh Ići dole

*..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..* Empty Re: *..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..*

Počalji od PerverznaGuzla 24/03/08, 06:17 pm

Kad ste dosli u tu stranu zemlju gde sad zivite i zasto? Živjela sam u Njemačko 8 godina, a sad sam u svojo zemlji ponovo
Jel se vise druzite s nasim ljudima ili sa strancima? Naši ljudi su ipak naši, no ima i stranaca jako finih :)
Gde vam je lepse? Ne znam ni sama, jako mi je lijepo ovdje u BIH, imam svoje prijatelje, stekla sam svega novog, ali uvjeti za dalje školovanje su ovdje barem jako loši
Sta radite/studirate? Završavam srednju školu, pa ću aBd da upišem njemački jezik ovdje,pa palim u Njemačku da nastavim studij
Kako vam ide jezik? Ak misliš na njemački, onda to znači perfektno Razz
Gde se vise osecate ko stranac, u rodnom gradu ili u gradu gde zivite? U drugoj državi naravno :)
PerverznaGuzla
PerverznaGuzla

Ženski
Broj poruka : 206
Godina : 34
Lokacija : Šareni Grad
Datum upisa : 22.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

*..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..* Empty Re: *..Vaše iskustvo u stranoj zemlji..*

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu